UUE1A222MNS1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUE1A222MNS1MS
JLCPCB Part #
C2166570
Package
SMD,D18xL17.5mm
Description
-55℃~+125℃ 1.044A@120Hz 10V 17.5mm 18mm 2200uF 5000hrs@125℃ ±20% SMD,D18xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS