UUE1E471MNS1MS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUE1E471MNS1MS
JLCPCB Part #
C1984894
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+125℃ 25V 470uF 5000hrs@125℃ 670mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS