UVP0J471MPD1TD
MFR.Part #
UVP0J471MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588799
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 10mm 2000hrs@85℃ 370mA@120Hz 470uF 5mm 6.3V ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS