PCF0E221MCL4GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF0E221MCL4GB
JLCPCB Part #
C2161779
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 2.5V 2000hrs@105℃ 20mΩ@100kHz 220uF 5.5mm 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS