UPM1K151MHD6
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPM1K151MHD6
JLCPCB Part #
C1598478
Package
Plugin,D16xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 15mm 16mm 5000hrs@105℃ 7.5mm 80V ±20% 插件,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS