UPH2W121MHD6
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPH2W121MHD6
JLCPCB Part #
C1582973
Package
Plugin,D18xL31.5mm
Description
-25℃~+105℃ 120uF 18mm 2000hrs@105℃ 31.5mm 450V 7.5mm 800mA@120Hz ±20% Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS