UPA0J561MPD1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPA0J561MPD1TA
JLCPCB Part #
C1594883
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+105℃ 11.5mm 3.5mm 3000hrs@105℃ 472.5mA@120Hz 560uF 6.3V 8mm 90mΩ ±20% 插件,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS