UKW1C331MPD1TA
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UKW1C331MPD1TA
JLCPCB Part #
C5111361
Package
Plugin,D8xL13mm
Description
-40℃~+85℃ 13mm 16V 2000hrs@85℃ 3.5mm 330uF 360mA@120Hz 8mm ±20% 插件,D8xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS