UUL1C470MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UUL1C470MCL1GS
JLCPCB Part #
C7137297
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 47uF 5000hrs@105℃ 50mA@120Hz 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS