UFG0J471MPM1TD
MFR.Part #
UFG0J471MPM1TD
JLCPCB Part #
C1584579
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 10mm 270mA@120Hz 470uF 5mm 6.3V ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS