UCZ1A221MCS1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCZ1A221MCS1GS
JLCPCB Part #
C3829344
Package
SMD,D8xL10.8mm
Description
-40℃~+125℃ 10.8mm 10V 200mΩ@100kHz 220uF 270mA@100kHz 3000hrs@125℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS