LGU2C182MELB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LGU2C182MELB
JLCPCB Part #
C6079038
Package
Plugin,D30xL45mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 160V 1800uF 3.32A@120Hz 3000hrs@105℃ 30mm 45mm ±20% Plugin,D30xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS