UCX1H561MNQ1ZD
MFR.Part #
UCX1H561MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1600528
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-40℃~+135℃ 16mm 17.5mm 2000hrs@135℃ 500mA@120Hz 50V 560uF 70mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS