UCZ1H561MNQ1ZD
MFR.Part #
UCZ1H561MNQ1ZD
JLCPCB Part #
C1600279
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-40℃~+125℃ 16mm 17.5mm 1A@120Hz 3500hrs@125℃ 50V 560uF 80mΩ@100kHz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS