UCW1E101MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCW1E101MCL1GS
JLCPCB Part #
C729693
Package
SMD,D6.3xL8.7mm
Description
-25℃~+105℃ 100uF 115mA@120Hz 1Ω 25V 7000hrs@105℃ ±20% SMD,D6.3xL8.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS