UCS2E101MHD1TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCS2E101MHD1TN
JLCPCB Part #
C2690148
Package
Plugin
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 100uF 16mm 250V 25mm 7.5mm 765mA@120Hz ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS