UCS2C470MPD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCS2C470MPD
JLCPCB Part #
C116212
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
10mm 160V 20mm 47uF 5mm 8000hrs@105℃ ±20% 插件,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS