UCJ1C101MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCJ1C101MCL1GS
JLCPCB Part #
C2163711
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-40℃~+125℃ 100uF 125mA@120Hz 16V 2000hrs@125℃ 2Ω ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS