UCD0J152MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCD0J152MNL1GS
JLCPCB Part #
C2162976
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 1500uF 425mA@120Hz 5000hrs@105℃ 6.3V 80mΩ ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS