PCX1D271MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCX1D271MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161706
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 12.7mm 2.7A@100kHz 20V 270uF 27mΩ@100kHz 3000hrs@125℃ Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS