PCV1C221MCL6GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCV1C221MCL6GS
JLCPCB Part #
C2161564
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 220uF 27mΩ@100kHz 2A@100kHz 3000hrs@105℃ 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL10mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS