PCL0E271MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCL0E271MCL1GS
Description
-55℃~+105℃ 2.5V 2.67A@100kHz 20000hrs@105℃ 25mΩ 270uF 5mm 6.3mm Polymer ±20% - Polymer Aluminum Capacitors ROHS