UCW1E471MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCW1E471MNL1GS
JLCPCB Part #
C340751
Package
SMD,D10xL10mm
Description
-25℃~+105℃ 10mm 10mm 25V 425mA@120Hz 470uF 7000hrs@105℃ ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS