PCJ1C820MCL1GS
MFR.Part #
PCJ1C820MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161839
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 24mΩ@100kHz 6.3mm 82uF 8mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS