PCG0G332MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCG0G332MCL1GS
JLCPCB Part #
C3274474
Package
SMD,D10xL12.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 11mΩ 12.7mm 2000hrs@105℃ 3300uF 4V 5.4A@100kHz Polymer ±20% SMD,D10xL12.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS