PCF1C181MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF1C181MCL1GS
JLCPCB Part #
C2162097
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 16V 180uF 2000hrs@105℃ 25mΩ@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS