LKX2E391MESY45
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LKX2E391MESY45
JLCPCB Part #
C3724083
Package
Plugin,D20xL45mm
Description
-40℃~+105℃ 1.3A@120Hz 10mm 2000hrs@105℃ 20mm 250V 390uF 47mm ±20% Plugin,D20xL45mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS