LGC2H391MELC40
MFR.Part #
LGC2H391MELC40
JLCPCB Part #
C20297585
Package
Plugin,D35xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 2.6026A@50kHz 35mm 390uF 40mm 5000hrs@105℃ 500V ±20% Plugin,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS