FP-016RE271M-NUCGL-FE
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
FP-016RE271M-NUCGL-FE
JLCPCB Part #
C225856
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+105℃ 11.5mm 15mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 270uF 3.5mm 3.8A@100kHz 8mm ±20% 插件,D8xL11.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS