UWP0J220MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWP0J220MCL1GB
JLCPCB Part #
C3829022
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1000hrs@85℃ 22uF 28mA@120Hz 5.5mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS