UKL1V151MPD1TD
MFR.Part #
UKL1V151MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588499
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 150uF 16mm 2000hrs@85℃ 35V 5mm ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS