BZX84W-B5V6X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZX84W-B5V6X
JLCPCB Part #
C551090
Package
SOT323(SC-70)
Description
1 Independent 1uA@2V 275mW 40Ω 5.49V~5.71V 5.6V ±2% SOT323(SC-70) Zener Diodes ROHS