LPC1767FBD100,551
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
LPC1767FBD100,551
JLCPCB Part #
C515561
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 100MHz 2.4V~3.6V 32 Bit 512KB 64KB 70 ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS