LD6806CX4/27P315
Extended
Manufacturer
NXP Semicon
MFR.Part #
LD6806CX4/27P315
JLCPCB Part #
C3743974
Package
WLCSP-4(0.8x0.8)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mV@(200mA) 2.7V 200mA 30uVrms 5.5V 55dB@(1kHz) 70uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive WLCSP-4(0.8x0.8) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS