TC1265-2.5VOATR
MFR.Part #
TC1265-2.5VOATR
JLCPCB Part #
C624795
Package
SOIC-8-150mil
Description
-40℃~+125℃ 1 130uA 2.5V 64dB@(1kHz) 6V 800mA Fixed Positive SOIC-8-150mil Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS