MIC5201-3.3YS-TR
MFR.Part #
MIC5201-3.3YS-TR
JLCPCB Part #
C628115
Package
SOT-223
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 100uV 150mA 225mV@(100mA) 26V 3.3V 400uA 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS