TC1017-1.8VCTTR
MFR.Part #
TC1017-1.8VCTTR
JLCPCB Part #
C626363
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 150mA 500mV@(150mA) 58dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators