TC1014-1.8VCT713
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1014-1.8VCT713
JLCPCB Part #
C626334
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 50mA 50uA 6V 85mV@(50mA) 9dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、Enable control Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS