SMBJ60CE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ60CE3/TR13
JLCPCB Part #
C2446206
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 107V 5.6A 600W 60V 66.7V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS