SMBJ170AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ170AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2446266
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 170V 1uA 2.2A@10/1000us 209V 275V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS