SMLJ170AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMLJ170AE3/TR13
JLCPCB Part #
C6296823
Package
SMLJ(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 11A@10/1000us 170V 189V 275V 2uA 3kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMLJ(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS