SMBJ15AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ15AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2448769
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 15V 16.7V 1uA 24.4V 24A 600W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS