SMAJ36CAE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMAJ36CAE3/TR13
JLCPCB Part #
C3705363
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 36V 40V 500W 58.1V 8.6A Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS