SMAJ250AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMAJ250AE3/TR13
JLCPCB Part #
C3700880
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1A@10/1000us 1uA 250V 309V 405V 500W IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS