PIC18F25K20-E/ML
MFR.Part #
PIC18F25K20-E/ML
JLCPCB Part #
C639985
Package
QFN-28-EP(6x6)
Description
-40℃~+125℃ 1.5KB 1.8V~3.6V 10bit 24 256Byte 32KB 48MHz 8 Bit Built-in FLASH PIC Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Watchdog reset、Software reset、Built-in general-purpose timer、Programmable watchdog、Stack overflow reset QFN-28-EP(6x6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS