PIC18F24K20T-I/ML
MFR.Part #
PIC18F24K20T-I/ML
JLCPCB Part #
C630007
Package
QFN-28-EP(6x6)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.6V 10bit 16KB 24 256Byte 64MHz 768Byte 8 Bit Built-in FLASH PIC Power-on reset (POR)、Undervoltage detection (BOR/LVD/LVR/LVI)、Watchdog reset、Software reset、Built-in general-purpose timer、Programmable watchdog、Stack overflow reset QFN-28-EP(6x6) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS