PIC16C57CT-20/SS
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
PIC16C57CT-20/SS
JLCPCB Part #
C628862
Package
SSOP28-208mil
Description
0℃~+70℃ 20 20MHz 3KB 3V~5.5V 72Byte 8 Bit External OTP PIC SSOP28-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS