MCP41HV31T-502E/ST
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MCP41HV31T-502E/ST
JLCPCB Part #
C627163
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 128 50ppm/℃ 5kΩ Linear SPI ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS