PIC16C56A-20E/SS
MFR.Part #
PIC16C56A-20E/SS
JLCPCB Part #
C639092
Package
SSOP-20-208mil
Description
-40℃~+125℃ 1.5KB 12 20MHz 25Byte 3V~5.5V 8 Bit External OTP PIC SSOP-20-208mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS