PIC16C56A-20E/SO
MFR.Part #
PIC16C56A-20E/SO
JLCPCB Part #
C642549
Package
SOIC-18-300mil
Description
-40℃~+125℃ 1.5KB 12 20MHz 25Byte 3V~5.5V 8 Bit External OTP PIC SOIC-18-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS